Jste zde

Farm Different – pokračování videosérie o chytrém zemědělství

Minulá série videí vznikla v produkci Digi-Key ve spolupráci s firmami Supplyframe a Amphenol RF a přinesla pohledy zemědělců, vývojářů i aplikačních firem z oboru. Druhá série vznikla ve spolupráci s STMicroelectronics a KEMET a věnuje se automatizací pracovní síly, logistikou a dopadem na životní prostředí.

Druhá série Farm Different přináší další tři díly, věnované trendům využívání smart technologií v zemědělském sektoru. Chytré zemědělství se v USA označuje jako Agtech a jeho obliba každoročně výrazně roste.

Automatizace chřadnoucí pracovní síly

Po celém světě je nedostatek farmářů. 52% pokles najatých zemědělských dělníků a 73% pokles počtu rodinných zemědělských dělníků vyvolal potřebu automatizovaných řešení, která by zaplnila tuto mezeru.

Z farmy na stůl

Potraviny cestují na velké vzdálenosti. Rychlá a spolehlivá logistika je klíčovým faktorem pro zajištění čerstvosti. Jak udržet produkty čerstvé a jaké technologie mohou lépe monitorovat potraviny, aby se zabránilo nadměrnému odpadu.

Udržitelná budoucnost zemědělství

Metody, kterými pěstujeme a vyrábíme potraviny, mají měřitelný dopad na životní prostředí. Nové inovace v agtech neboli chytrém zemědělství jako jsou elektrická vozidla, vertikální zemědělství a pokročilé senzory zvýší efektivitu a stanou se nedílnou součástí farmaření.

Více informací o video první i druhé sérii Farm Different naleznete na https://www.digikey.de/en/resources/farm-different

Hodnocení článku: