Jste zde

IQRF žije, ve Frankfurtu měla důstojný doprovod

Několik firem, různorodé produkty, jediná bezdrátová síť a společné řízení a ovládání. Tak vypadala úspěšná prezentace IQRF Aliance na veletrhu Light+Building ve Frankfurtu.

Životaschopnost technologií se dnes potvrzuje ve chvíli, kdy překročí hranici mezi akademickou debatou o jejích možnostech a nasazením v reálných produktech. Expozice IQRF Aliance na frankfurtském veletrhu se nesla zcela v duchu této myšlenky. Členové IQRF Aliance propojili své výrobky do jedné bezdrátové sítě. Na stánku tak jediná síť obsluhovala veřejné osvětlení, inteligentní parkovací systém, monitoring prostředí, interiérové osvětlení a jeho ovládací prvky i vytápění.

Do IQRF Aliance se během dvou let existence zapojilo již 50 technických firem a univerzit z USA, Velké Británie, Skandinávie, střední Evropy, Izraele a Indie. Právě firma Devtech M2M z Indie zapojila do expozice svá svítidla. Slovinský výrobce alarmů Alarm2GSM představil ucelený systém WiCOM - domácí a průmyslové řešení pro automatizaci budov. Celý systém obsahuje vstupní interkom, ovládání vstupních míst, domácí automatizaci a ochranu proti požárům či vloupání. Česká firma Protronix z České republiky prezentovala především novou řadu čidel kvality vzduchu.

IQRF se neprezentovala jen na společnéím stánku aliance. Německá firma BJB rámci svého velkého stánku představil také nová bezdrátová světla s DALI protokolem a IQRF. 

http://www.iqrfalliance.org/

Hodnocení článku: