Jste zde

NI představuje laboratoř pro průmyslový internet věcí podporující inovace a spolupráci

Společnost NI, dodavatel platforem pro návrh systémů, které umožňují technikům a vědcům řešit náročné technické výzvy otevřela laboratoř s názvem NI Industrial IoT Lab. Tato laboratoř se věnuje technologiím pro průmyslový internet věcí a nachází se v sídle společnosti v Austinu.

Laboratoř NI pro průmyslový internet věcí se soustředí na inteligentní systémy propojující provozní technologie, informační technologie a společnosti, které na těchto systémech pracují. Laboratoř byla navržena s ohledem na flexibilitu pro budoucí rozvoj a věnuje se oblastem, jako jsou řízení a komunikace v microgridu, pokročilé řídicí systémy pro výrobu a sledování stavu strojů pro těžkou techniku.

Vlastnosti NI Industrial IoT Lab

  • Prostor věnován IIoT technologiím a  inovacím
  • Interní mechanická dílna a demo-budova obchodu
  • Místnost obsahuje osm 20 A jednofázových zdrojů a jeden třífázový zdroj, GPS
  • Každé tři pracovní stanice jsou vybaveny počítačem  se dvěma displeji pro zobrazení marketingových materiálů a demo software pro praktickou ukázku
  • Centrálně umístěný 70 palcový monitor zobrazuje ze všech pracovních stanic. Plocha monitoru slouží jako prezentace / předváděcí centrum
  • Zvukově izolovaný server s aktivním chlazením a s ohebnou kabeláží, která vede do hlavní místnosti - hlučné zařízení jsou umístěny mimo laboratoř, ale přesto jsou snadno přístupné krátkými rozvody.
  • Bezpečný vzdálený přístup - přistupovat k zařízení v laboratoři lze z libovolného místa na světě.

          

Laboratoř prohlubuje spolupráci mezi různými společnostmi a zvyšovat tak míru interoperability. V tomto prostoru se mohou setkávat společnosti věnující se komunikačním protokolům, hardwaru kontrolérů, I/O komponentám, prvkům pro zpracování dat a softwarovým platformám. Mohou pak provádět validaci kompletních řešení, která mají potenciál dramaticky změnit způsob, jakým dnes společnosti fungují. Nesmí chybět komunikace a zpracování dat s cloudem.  

Laboratoř se zaměřuje na tři průmyslové / aplikační oblasti:

  • Řízení a komunikace v microgridu (minielektrárny – např. fotovoltaika na domě) 
  • Řídicí systémy pro výrobu
  • Sledování stavu strojů pro těžkou techniku

 

      

 

„Máme radost, že můžeme posílit partnerství s dalšími špičkovými technologickými firmami. Fungující ukázka nových technologií může pomoci všem zúčastněným firmám přijít s průlomovými inovacemi pro rozvodné sítě, výrobu, sledování stavu strojů a další obory,“ řekl Jamie Smith, ředitel NI pro obchod a technologie.
Tato laboratoř je funkční ukázkou technologií, řešení a systémů spojovaných s průmyslovým internetem věcí. Prostřednictvím demonstrátorů, jako jsou testovací stanoviště společnosti Industrial Internet Consortium (IIC), mohou zapojené společnosti propagovat inovativní řešení a zapojovat se do diskuzí s největšími odborníky v oboru, kteří mají přehled o skutečných problémech v praxi.

Sponzoři

Mezi společnosti sponzorující NI Industrial IoT Lab patří: Analog Devices Inc, Avnu Alliance, Cisco Systems, Hewlett Packard Enterprise, Industrial Internet Consortium, Intel, Kalypso, OPC Foundation, OSIsoft, PTC, Real-Time Innovations, SparkCognition, Semikron, Viewpoint Systems a Xilinx.


Více informací o této nové laboratoři naleznete na adrese www.ni.com/iiot-lab.

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon iiotlaboverviewflyer.pdf2.93 MB
Hodnocení článku: