Jste zde

Loxone přebírá quadral – specialisty na reproduktory

Loxone, specialista v oblasti inteligentní automatizace budov, přebírá německého výrobce kvalitních reproduktorů quadral z Hannoveru.

Quadral je jedním z posledních německých výrobců s výrobou v Německu. Například známé sloupové reproduktory quadral Aurum se vyrábějí v Hannoveru. Vlajkovou lodí quadralu je Aurum Titan, který se ve svém aktuálním provedení těší úspěchu již v 9. generaci od roku 1981.

Thomas Moser, zakladatel Loxone, zdůrazňuje: Zakoupením quadralu kombinujeme zkušenosti obou společností z audio průmyslu. Loxone má silnou pozici na trhu inteligentní automatizace budov a quadral má desítky let zkušeností s designem, výrobou a distribucí HiFi reproduktorů v high-end sektoru a na spotřebitelském trhu. V budoucnu budeme schopni nabídnout sofistikovanou a inteligentní automatizaci budov s nejlepším zvukem pod jednou střechou.”

Současní společníci quadralu, Edmond Semmelhaack a Jürgen Brinkmann, se podělili o své názory na příležitosti, které tato změna v budoucnu přinese: V Loxone jsme našli silnou společnost, která oceňuje tradiční silné stránky quadralu. Víme, že naše společnost a značka quadral jsou v dobrých rukou, a jsme potěšeni, že naše nejmodernější technologie nyní najdou uplatnění i v jiných inovativních oblastech.”

„Značka quadral bude samozřejmě existovat pod novým vlastníkem i nadále,“ ujišťuje Thomas Moser. „Kromě toho zde budeme v budoucnu vyvíjet společné produkty.“ Jinak se změna vlastnické struktury projeví na venek jen minimálně. Quadral zůstane nezávislou společností v Hannoveru a všichni zaměstnanci se stanou součástí skupiny Loxone.

 

Hodnocení článku: