Jste zde

Příběh Digi-Key: Od skromných začátků po globální vedení

Příběh úspěchu Digi-Key Electronics je důkazem tvrdé práce, odhodlání a podnikatelského ducha. Je to zásluha všech 4 000 zaměstnanců po celém světě a také inovací, které světu přináší více než  535 000 zákazníků. Je to příběh, jak malá soukromá společnost se skromnými začátky v roce 1972 pokračovala v rychlém růstu až dosáhla vrcholu s obratem ve výši 3 miliard dolarů.

Digi-Key má sídlo ve městě Thief River Fall. Toto město má více než 8 500 obyvatel a nachází se v severozápadním rohu Minnesoty. Jen něco málo přes hodinu jižně od kanadských hranic. Zajímavostí je, že se poblíž nenachází žádné větší letiště. Stejně jako mnoho velkých společností se Digi-Key také vyvinulo z vášně. Tou vášní bylo HAM radio - radioamatérství. Řekněme rovnou, že se šunkou nemá HAM Radio nic společného. Není to k jídlu, přesto jde o velmi poutavou náplň volného času, ze které se lidé radují pomalu už sto let. V roce 1972 začal Dr. Ronald Stordahl prodávat „Digi-Keyer“ - soupravu pro radioamatéry, kteří pomáhali vysílat Morseův kód. To vedlo k prodeji komponent - nejprve elektronickým fandům a poté se prodej rozšiřoval o součástky pro komerční trh.

    

Digi-Key pokračovalo v přidávání produktů do svého portfolia a poskytoval tyto produkty zákazníkům, ať byli kdekoli, do 24 hodin na domácím trhu a do 48 až 60 hodin po celém světě. Nyní dodává z firemní centrály v Thief River Falls více než 15 000 balíčků denně.

Firma zůstala loajální k rodnému městu Thief River Falls. I když bylo snadnější přesunout sídlo do většího města s přístupem k větší pracovní síle a blíž k letišti. Místo toho Digi-Key nadále investovalo do své komunity. Jejich kultura je tajná zbraň, která je odlišuje od konkurence.

V současné době je jedním z největších stavebních projektů ve Spojených státech nové distribuční centrum Digi-key (PDC). Jedná se o investici ve výši více než 400 milionů dolarů. Nové distribuční centrum bude mít  přes 200 000 metrů čtverečních. Pro představu, do této plochy se vejde Václavské náměstí 4 krát nebo hrací plocha stadionu v Edenu 28 krát. Očekává se, že nové distribuční centrum bude plně funkční v létě roku 2021 a bude obsahovat více než 40 km automatických dopravních pásů a 55 dokovacích ramp pro nákladní automobily. Pracovní síla se také výrazně rozšíří. V příštích 10 letech plánuje najmout více než 1 000 lidí.

Dnes společnost Digi-Key nabízí po celém světě více než 10 milionů produktů, s více než 2,2 miliony na skladě a k okamžitému odeslání od více než 800 kvalitních značkových výrobců. S kancelářemi ve Spojených státech, Mnichově, Šanghaji a dalších klíčových místech jsou 4. největším distributorem v Severní Americe a 6. největším na světě. Obchodní filozofie Digi-Key zaměřená přímo na zákazníka i nadále sklízí své ovoce v podobě rychlého růstu a úspěchu.

Sledujte další články o nástrojích, produktech, technické podpoře, logistice a informacích společnosti Digi-Key.  

 

Hodnocení článku: